SMS پرسش و پاسخ موبایل(کربرد 48)

"چاچا" (www.chacha.com) سرویسی است که به کاربران اجازه می دهد تا سوالاتی که در حوزه های مختلف دارند را به یک شماره اختصاص داده شده sms کنند و پاسخ آن را بوسیله پیام کوتاه دریافت کند .

0 دیدگاه
کلمات کلیدی : sms  

پیامک یادآوری زمان رای گیری(کاربرد 47)

در آمریکا متقاضیان می توانند ثبت نام کنند تا پیام کوتاه هائی را بصورت هفتگی دریافت کرده و زمانیکه رای گیری در منطقه ی آنها بود مطلع شوند .

0 دیدگاه
کلمات کلیدی : پیام کوتاه  

پیامک های درخواست استرداد(کاربرد 46)

مقررات حمل و نقل در لندن بیان می کند در صورتیکه یک وسیله ی نقلیه به مدت 15 دقیقه یا بیشتر تاخیر داشته باشد ، مسافران میتوانند کل هزینه ی سفر خود پس بگیرند. موسسه "TUBE REFUND" این امکان را فراهم کرده است که مسافران صرفا با ارسال یک پیامک حاوی ایمیل خود به همراه جزئیات سفر لغو شده درخواستشتان را جهت استرداد هزینه سفر مطرح کند.

0 دیدگاه
کلمات کلیدی : پیامک  

پیامک پرسش از متخصصان(کاربرد 44)

کاربران موبایل می توانستند سوالات خود را با ارسال یک پیامک از تونی بلر نخست وزیر انگلستان بپرسند! فقط کافی بود تا قبل از طرح سوال خود کلمه pm را در پیام کوتاهشان درج کنند.   در سال 2002 هنگام مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در فرانسه ، اکثر کاندیدا در یک برنامه پاسخگوئی به سوالات sms شده که توسط موسسه Freever به آدرس (http://www.freever.com) اجرا شده بود شرکت کردند که رکورد حیرت انگیز 250 هزار سوال از یکی از کاندیدا بر جای ماند.

0 دیدگاه
کلمات کلیدی : موبایل , پیامک , پاسخگوئی  

پیامک های همکاری ناشناس(کاربرد 43)

پلیس ایالت ایندیانای آمریکا سیستمی را راه اندازی کرده است که به شهروندان اجازه می دهد می دهد بدون افشای هویت خود با ارسال sms پلیس را در جریان فروشگاههائی که به نوجوانان زیر 21 سال الکل میفروشند قرار دهند شهر بیستون برنامه ای بنام CRIME STOPPERS (متوقف کنندگان جنایت) آغاز کرده است که به شهروندان این امکان را می دهد که بدون افشای هویت خود با ارسال پیامک پلیس را در جریان هر جنایتی قرار دهند اطلاعات بیشتر در (http://cityofboston.gov/police/cristop.asp)

0 دیدگاه
کلمات کلیدی : پلیس , sms  

SMS پرداخت صورتحساب (کاربرد 42)

کمیته ی درآمد داخلی فیلیپین" به آدرس (http://www.bir.gov.ph) سرویسی را به نام PAYBIR راه اندازی کرده است که مالیات دهنده گان می توانند مالیات بر درآمد خود را که از طریق sms برایشان ارسال می شود پرداخت کنند . این سرویس که برای اولین بار در دنیا اجرا می شود بی نظیر است زیرا یک مالیات دهنده می تواند بدون مراجعه به بانک مالیات بر درآمد خود را پرداخت کند. اطلاعات بیشتر (http://www1.globe.com.ph/bir/Search.aspx)

0 دیدگاه
کلمات کلیدی : sms , بانک  

sms درخواست خدمات(کاربرد 41)

"مرکز اورژانس درمانی مگان دیوید آدوم"  سرویس پیام کوتاهی را راه اندازی کرده است که به افرادیکه قادر به تکلم نیستند و یا شنوائی آنها آسیب دیده است کمک می کند تا بوسیله sms بتوانند آمبولانس یا سایر کمکهای اوراژانسی درخواست کنند.

0 دیدگاه
کلمات کلیدی : sms